W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

 Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

W dniu 4 grudnia  w ramach współpracy z Zakładem Poprawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2019 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

 • Dziękujemy Pracownikom Służby Zdrowia

  Dziękujemy Pracownikom Służby Zdrowia

  wtorek, 14, kwiecień 2020 09:27
 • W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

  W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

  środa, 22, styczeń 2020 13:20
 • Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

  Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

  środa, 04, grudzień 2019 11:03
 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

  poniedziałek, 11, listopad 2019 15:51

   12 czerwca 2015 roku na terenie Muzeum i Rezerwatu w Krzemionkach odbyła się kolejna już Konferencja Naukowo- Szkoleniowa zorganizowana dla środowiska pielęgniarek i położnych regionu pod hasłem ,,Pielęgniarka i położna we współczesnym systemie ochrony zdrowia”. Organizatorem konferencji był Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. wspólnie ze Świętokrzyską Izbą Pielęgniarek i Położnych w Kielcach oraz Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

   Gościem honorowym była dr n. med. Grażyna Rogala- Pawelczyk - Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Korporację zawodową pielęgniarek i położnych reprezentowali także przedstawiciele Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kielcach z Przewodnicząca ŚIPiP mgr Zofią Małas i skarbnikiem mgr. Jackiem Gawłowskim.
Zgromadzonych uczestników i gości konferencji powitała mgr Anna Męczkowska - Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

   Obrady konferencji toczyły się w dwóch sesjach. W sesji pierwszej - Środowisko pracy zawodowej pielęgniarek i położnych przedstawiono cykl wykładów tematycznych m.in. Samorząd i jego zadania w rozwoju kompetencji zawodowych pielęgniarek, Organizacja pracy, a prewencja zdarzeń niepożądanych i wykroczeń zawodowych w pracy pielęgniarek i położnych, Pielęgniarstwo europejskie jako nowe wyzwanie dla pielęgniarek i położnych, Przystosowanie zawodowe pielęgniarek, a jakość życia zależna od zdrowia oraz Zjawisko wypalenia zawodowego w grupie zawodowej pielęgniarek.

   W II Sesji – Profesjonalizm zawodowy wyzwaniem współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa wygłoszone zostały wykłady: Profesjonalizm w pracy zawodowej pielęgniarki i położnej, Pielęgniarstwo środowiskowo- rodzinne, nowe wyzwania i trudności, Rola pielęgniarki w diagnostyce i leczeniu chorób sercowo- naczyniowych, Pakiet onkologiczny w praktyce, Nowoczesna profilaktyka raka szyjki macicy, Rola pielęgniarki i położnej w prewencji nowotworów złośliwych, Super bakteria- jak się ustrzec przed Clostridium difficile.

   Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości reprezentował Kanclerz WSBiP mgr Józef Tyburczy oraz kadra dydaktyczna z Dziekanem Wydziału Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu dr Małgorzatą Cichońską. W sekretariacie konferencji pracowały studentki kierunku Zdrowie Publiczne.

W pierwszą sobotę czerwca Katedra Bezpieczeństwa Narodowego oraz Samorząd Studencki WSBiP zorganizowali całodniowe wydarzenie, którego celem było przedstawienie szerokiej publiczności różnych aspektów szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Program został tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie- wykłady i prezentacje przeplatane były pokazami i możliwością odwiedzenia stacjonarnych stoisk wystawowych.

Wśród zaproszonych znamienitych gości znaleźli się: dr Leszek Sykulski - prezes Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, redaktor naczelny kwartalnika „Przegląd Geopolityczny” oraz Samuel Souhel Moussa- były tłumacz języka arabskiego w polskim kontyngencie wojskowym w Iraku, którzy mówili o terroryzmie we współczesnym świecie; b. minister Obrony Narodowej - Janusz Zemke, który przedstawił problematykę polityki bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Kolejnym gościem zaproszonym przez Katedrę BN był nadkomisarz Dariusz Loranty, który promował u nas swoją najnowszą książkę „Siedem dni z życia psa”. Podczas tej promocji doszło do pozorowanej napaści na nadkomisarza Lorantego, która została udaremniona przez pracowników ochrony z firmy „Karabela”.

Wystawcy zaproszeni na Ostrowiecki Dzień Promocji Bezpieczeństwa i Obronności zachęcali do zapoznania się ze swoją działalnością i wyprzedzali się w oryginalności prezentacji. I tak, można było obejrzeć broń i amunicję z Fabryki Broni MESCO ze Skarżyska, pełne umundurowanie żołnierskie można było zobaczyć dzięki pracownikom WKU w Sandomierzu, maskowanie przedstawiła ostrowiecka komenda „Strzelca”, sposoby porozumiewania się na odległość za pomocą krótkofalówek zaprezentował ostrowiecki klub krótkofalowców, zaś policja udostępniła okulary symulujące stan po spożyciu alkoholu. Ponad to, dwie zaprzyjaźnione z Uczelnią szkoły – w Lipsku i Chwałowicach zaprezentowały swoją ofertę klas mundurowych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy zorganizowane przez Samorząd Studencki
i towarzyszące ćwiczeniom ewakuacyjnym na Uczelni. Dzięki uprzejmości ostrowieckiej Straży Pożarnej mogliśmy zobaczyć w jaki sposób neutralizowane są substancje chemiczne i jak za pomocą wysięgnika Straż ratuje ludzi uwięzionych na dachu budynku. Strażacy przeprowadzili również pokaz ratownictwa drogowego wspierani przez Ostrowiecką Grupę Ratowniczą PCK. Dzięki firmie Renomet Recycling z Ostrowca, straż mogła pokazać w jaki sposób wyjąć poszkodowanych z wraku samochodu i jak go ugasić.

Na zakończenie pokazów przeprowadzono turniej sprawnościowy, w trakcie którego studenci mogli wykazać się umiejętnościami ratowniczymi i gaśniczymi. Najlepszą drużyną była ekipa wyłoniona spośród studentów II roku Bezpieczeństwa Narodowego. W turnieju strzelectwa sportowego najlepszy okazał się Damian Pękalski, oczywiście ze „Strzelca”.

Dzień Promocji Bezpieczeństwa i Obronności w WSBiP zakończył się meczem piłki nożnej o puchar Rektora WSBiP rozegranym pomiędzy przedstawicielami kadry wydziału Nauk Społecznych
i Technicznych oraz studentami tego wydziału. Rzuty karne wyłoniły zwycięską drużynę – po raz kolejny przedstawicieli II roku Bezpieczeństwa Narodowego.

Wszystkim zaproszonym gościom i uczestnikom Pierwszego Ostrowieckiego Dnia Promocji Bezpieczeństwa i Obronności serdecznie dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę!

Z okazji Dnia Dziecka, katedra Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu zaprosiła młodzież z ostrowieckich szkół średnich na pokaz integracyjno – sportowy. Pokaz odbył się
w gościnnych progach Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu, zaś głównymi bohaterami byli paraolimpijczycy z Fundacji Akademia Integracji Praca Edukacja Sport.

Fundacja ma na celu promowanie osób z niepełnosprawnością, aktywizację społeczną osób
z niepełnosprawnością, działania oświatowe i edukacyjne. Dzięki pokazowi szermierki
na wózkach, Arkadiusz Jabłoński, Grzegorz Pluta i Radosław Stańczuk pokazali zaproszonej młodzieży i gościom, że zawsze warto wałczyć o swoje marzenia, nie można ustawać
w walce. Uczyli empatii, szacunku do drugiego człowieka, uczciwości.

Atrakcją pokazów była możliwość spróbowania własnych sił w szermierce na wózku. Dzięki wspaniałym trenerom, panu Grzegorzowi i Radosławowi wszyscy zawodnicy poradzili sobie doskonale.

Na zakończenie, aby jeszcze bardziej umilić Dzień Dziecka wszystkim zgromadzonym, których było ponad 250, zagrał zespół Flame, w skład którego wchodzi student III roku Pedagogiki naszej Uczelni.

Spotkanie prowadziła Rzecznik Prasowy WSBiP, Marta Dobrowolska – Wesołowska, zaś inicjatorką i pomysłodawcą takiej właśnie formy promowania kierunku była dr Anna Dąbrowska.

29 maja 2015 r. w murach ostrowieckiej Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości odbyły się atrakcyjne pokazy i prelekcje dedykowane osobom zainteresowanym geodezją i kartografią. „Geodezyjne ABC w WSBiP” przyciągnęło bardzo wielu młodych ludzi zainteresowanych tym zawodem z Ostrowca, Radomia, Starachowic i Skarżyska-Kam. Dzięki tej akcji mogli oni zapoznać się z problemami wykonawstwa geodezyjnego, zadaniami służby geodezyjnej i kartograficznej oraz z bliska obejrzeć nowoczesny sprzęt geodezyjny. Były pokazy drona, który wykorzystywany jest do pomiarów z powietrza i wykonywania ortofotomap, czy płatowców służących do mapowania terenu oraz wykonywania zdjęć z powietrza.

Odbył się również konkurs dla młodzieży przygotowany i poprowadzony przez studentów I roku GiK (przy wsparciu kadry). IV m-ce zajęła drużyna ze Skarżyska-Kamiennej, III miejsce – ze Starachowic, II miejsce drużyna z Ostrowca, I m-ce młodzież z Radomia. Nagrody ufundowane zostały przez Katedrę Geodezji i Kartografii WSBiP. Nagrodą specjalną była książka R. Hycnera i M. Dobrowolskiej - Wesołowskiej z dedykacją i autografami autorów za najlepsze hasło promocyjne dla Geodezji i Kartografii jako kierunku studiów. Nagrodę otrzymała uczennica Technikum Budowlanego z Radomia - Milena Deja, dla której "geodezja to zawód życia".