W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

 Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

W dniu 4 grudnia  w ramach współpracy z Zakładem Poprawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2019 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

 • Dziękujemy Pracownikom Służby Zdrowia

  Dziękujemy Pracownikom Służby Zdrowia

  wtorek, 14, kwiecień 2020 09:27
 • W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

  W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

  środa, 22, styczeń 2020 13:20
 • Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

  Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

  środa, 04, grudzień 2019 11:03
 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

  poniedziałek, 11, listopad 2019 15:51

29 maja 2015 r. uczniowie ostrowieckich szkół średnich oraz uczniowie z Lipska, jak również wszyscy mieszkańcy miasta mieli okazję dowiedzieć się jak radzić sobie z problemami zdrowotnymi, takimi jak astma, padaczka czy cukrzyca w ramach akcji „Sięgnij po zdrowie z WSBiP”, promującej Wydział Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu.
Idąc za ogólnoświatową modą na szczupłą sylwetkę, organizatorzy zapewnili możliwość konsultacji z dietetykiem, trenerem fitness oraz na miejscu możliwość zakupu zdrowej żywności. Uczelnia włączyła się również w akcję antydopalaczową. Stoisko informacyjne przygotował ostrowiecki Urząd Miasta, zaś o profilaktyce uzależnień mówił Artur Szałapski ze Stowarzyszenia „Kuźnia”. Dodatkową atrakcją była możliwość dokonania samodzielnej kontroli swojego zdrowia (nauka badania piersi – na fantomie, nauka badania jąder – na fantomie, nauka pomiaru ciśnienia tętniczego – aparatem RR, nauka oceny wskaźnika wagowo-wzrostowego – BMI, pomiar tkanki tłuszczowej metodą bioimpedancji, pomiar glukozy we krwi włośniczkowej – aparatem do pomiaru glikemii). Pokazy prowadziła kadra oraz studenci pielęgniarstwa.
Na zakończenie uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie "ABC zdrowego żywienia". Nagrody dla zwycięzców ufundowali sponsorzy - wystawcy podczas dnia promocji: "Nature House", sklep ze zdrową żywnością p. Bojków Bio Bojek, Fitness Club Olimpia, mistrz pszczelarski Mirosław Gemzała. I miejsce zajęła drużyna z liceum Staszica, II - liceum im. Wł. Broniewskiego, III - drużyna z Ekonomika. Zwycięzcom gratulujemy! Quiz "Zdrowe odżywianie, czyli co każdy uczeń wiedzieć powinien" przygotowały i poprowadziły studentki kierunku Zdrowie Publiczne.
Studenci ostrowieckiej uczelni Wydziału Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że WSBiP jest miejscem, gdzie można zdobyć wykształcenie i dobry zawód z przyszłością.

Z okazji Dnia Służby Zdrowia i 10-lecia kierunku pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. 22 kwietnia 2015 r. w Kościele pw Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Św. odbył się uroczysty koncert chóru Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie pod kierunkiem prof. Zofii Bernatowicz oraz koncert organowy w wykonaniu prof. zw. sztuk muzycznych Gabrieli Klauzy.
Koncert został poprzedzony Mszą Świętą w intencji pracowników ochrony zdrowia oraz pracowników i studentów Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu, szczególnie kierunku pielęgniarstwa. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz powiatu, miasta, szpitala, pracownicy WSBiP, studenci kierunku pielęgniarstwo i wszyscy ci, którym bliska jest misja i służba na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego, dla których leczenie i pielęgnowanie chorych to honor, zobowiązanie i profesjonalizm.

Na zaproszenie dyrekcji Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży, 20 kwietnia 2015 r. Kierownik Katedry Bezpieczeństwa narodowego WSBiP w Ostrowcu Św. gen. dyw. w st. spoczynku Andrzej Pietrzyk wygłosił prelekcję pt. „Droga absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej do zawodu żołnierza”. Słuchaczami spotkania byli dyrektorzy i nauczyciele objęci opieką MODN z: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu n. Wisłą, Zespołu Szkół Rolno-Technicznych w Zwoleniu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele młodzieży z klas mundurowych z ww. placówek oświatowych. W ostatniej części swojego wystąpienia gen. Pietrzyk przedstawił ofertę dydaktyczną ostrowieckiej Uczelni, ze wskazaniem na bezpieczeństwo narodowe i specjalności oferowane na tym kierunku studiów.

W dniach 18-19 kwietnia 2015 r. w ramach cyklu Weekend promocji kierunku promowaliśmy kierunek ekonomia.
W sobotę wszyscy chętni mogli uzyskać informacje na temat ubezpieczeń społecznych niezbędnych w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka. Odbyły się również dwa wykłady - Ekonomia dla Seniora (m.in. tworzenie pozytywnej historii kredytowej, zastrzeganie zaginionych dokumentów), Wszystko o finansach (System Wymiany Informacji Finansowej w Polsce i na świecie a rola BIK). Wykłady prowadził Pan Krzysztof Ostafiński - Regionalny Koordynator Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.
W niedzielę, 19 kwietnia, o godz. 10.00 odbyły się warsztaty „Wszystko o działalności gospodarczej”. W południe gościem Uczelni był prof. zw. dr hab. Eugeniusz Kwiatkowski (Uniwersytet Łódzki), który wygłosił wykład pt. „Wejście Polski do strefy euro a sytuacja na rynku pracy”. Podczas wykładu profesor Kwiatkowski postawił dwa pytania: Jakie są możliwe i najbardziej prawdopodobne zmiany na rynku pracy w Polsce po wejściu do strefy euro? oraz Jakie zmiany na polskim rynku pracy mogą zwiększyć korzyści i zmniejszyć zagrożenia związane z członkostwem w strefie euro? Swoje wystąpienie skoncentrował na prawdopodobnych konsekwencjach przyjęcia euro dla rynku pracy w Polsce oraz pożądanych zmianach na rynku pracy w Polsce z punktu widzenia szans i zagrożeń związanych z wejściem do strefy euro. Według profesora Kwiatkowskiego, zagrożenia można w pewnym stopniu wyeliminować jeszcze przed przystąpieniem do strefy euro. Prof. Kwiatkowski zarekomendował m.in. przestawienie z niskich kosztów zatrudnienia na elastyczny czas pracy i podaż siły roboczej. Dodał, że należy przede wszystkim zredukować liczbę umów na czas określony, zleceń i samozatrudnienia, ponieważ nie dają one możliwości rozwoju pracowników. Zwrócił także uwagę na okoliczności prawne wejścia Polski do strefy euro. Podkreślił, iż ewentualne wejście do strefy wymagało będzie zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, co zdaniem Profesora w obecnej sytuacji politycznej, nie będzie łatwe. Uczestnikami wykładu byli m.in. wykładowcy i studenci kierunku ekonomia I i II stopnia WSBiP oraz mieszkańcy miasta.
Od godz. 14.00 udzielano bezpłatnych porad prawnych (radca prawny Aleksandra Muszyńska-Marzec) oraz podatkowych (pracownik urzędu skarbowego Bożena Szczodrak) dla wszystkich zainteresowanych.