Narodowe Czytanie Wesela

W sobotę, 2 września odbyła się w całej Polsce 6. edycja Narodowego Czytania – akcji, której od początku przyświeca idea, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. W drodze głosowania internetowego na tegoroczną lekturę narodowego czytania Polacy  wybrali Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Jak co roku, Biblioteka WSBiP przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, która wpisuje się również w propagowanie czytelnictwa. W ogródku Miejskiej Biblioteki Publicznej został rozstawiony weselny stół, na którym nie brakowało swojskiego, weselnego jadła. Wokół stołu zgromadzili się „weselnicy” – czytający dramat S. Wyspiańskiego. Dyrektor biblioteki WSBiP Barbara Bakalarz-Kowalska wraz z kierownik biblioteki pedagogicznej w Ostrowcu Św. i tegorocznym maturzystą Maciejem Frycem wcielili się w role uczestników Wesela – Gospodarza, Pana Młodego i Poety.

Wśród czytających znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 (THM), Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św., bibliotekarze, miłośnicy czytania. Najstarszym uczestnikiem Narodowego Czytania był Zygmunt Babiarz, emerytowany polonista z liceum im. Wł. Broniewskiego.