Akademia Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra

30 marca 2017 r. w gościnnych progach Teatru Syrena w Warszawie odbyła się III edycja Akademii Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra, w której uczestniczyła Barbara Bakalarz-Kowalska, dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Biblioteka uczelniana już od 3 lat oferuje dostęp do wybranych publikacji z platformy IBUK Libra, z której na uczelni i z komputerów domowych mogą korzystać studenci, słuchacze, pracownicy, po uprzednim pobraniu w bibliotece kodu PIN. Pracownicy Biblioteki zachęcają do takiej formy korzystania z książek.
Podczas Akademii przedstawiciel Wydawnictwa PWN, które jest właścicielem IBUK Libry zaprezentował nowe możliwości platformy, m.in. kod QR dla każdej książki, po zeskanowaniu którego można na urządzeniu mobilnym czytać, czy możliwość wyszukiwania haseł w treściach publikacji. Zostały również wręczone nagrody dla bibliotek najlepiej promujących e-czytelnictwo. Przedstawiciele bibliotek dzielili się skutecznymi technikami propagowania e-czytelnictwa z wykorzystaniem IBUKA Libry. Po przerwie wysłuchano wykładu Jacka Santorskiego, psychoterapeuty, psychologa biznesu nt. „Dobre życie – złe nawyki, dobre praktyki”. Mówca przedstawił role w „trójkącie dramatycznym” (prześladowcy, wybawiciela, ofiary), które pełnimy w życiu, przestrzegał przed nimi; mówił o atawizmach, programach gadziego mózgu, relacjach w związkach. Wystąpienie zostało znakomicie przyjęte przez uczestników, tym bardziej, że prowadzący cały czas miał kontakt ze słuchającymi, a przykłady zachowań czerpał z codziennego życia.
Akademia zakończyła się, jak co roku, występem artystycznym Gwiazdy. Recital słowno-muzyczny zaprezentowała Dorota Stalińska.