Wirtualna Biblioteka Nauki

Dostęp do baz danych EBSCO udostępnianych na stronie WBN
możliwy jest z kazdego komputera pracujacego w sieci lokalnej WSBiP

wbn namiar

Login i hasło dostępu do baz EBSCO
udostępnione są na tablicach w bibliotece WSBiP.

POMOC (Pdf)


ebsco host

Uprzejmie Informujemy, że nasza Biblioteka otrzymała otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate  oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do dnia 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,000 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym.  

Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost uczelni, z której mogą Państwo skorzystać logując się z komputerów Uczelni, w tym z komputerów znajdujących się w Czytelni.

Wejście do baz:
http://search.ebscohost.com/

academic searchAcademic Search Ultimate to najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

business sourceBusiness Source Ultimate to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej sprawia, że Business Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych wiadomości na temat biznesu na niespotykaną wcześniej skalę. Business Source Ultimate zawiera również studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.